Na czym polega koloryzacja sombre?

Sombre to subtelna wersja popularnej techniki ombre. Polega ona na stopniowym przejściu kolorów, jednak z mniejszym kontrastem między nimi. Efekt koloryzacji jest delikatny i naturalny, a włosy wyglądają na delikatnie rozświetlone słońcem. Sombre jest idealne dla osób, które chcą zmienić kolor włosów, ale nie chcą, aby zmiana była zbyt rzucająca się w oczy.

Koloryzacja Sombre
Koloryzacja sombre

Koloryzacja sombre jest nie tylko efektowna, ale też praktyczna. Dzięki niej klientki nie muszą martwić się o systematyczne i częste ukrywanie odrostów (i co za tym idzie – ponoszenie kosztów koloryzacji). To między innymi z tego powodu cieszy się niesłabnącą popularnością. Dowiedz się więcej i przeczytaj: co to jest sombre i na co zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania takiej koloryzacji.

Co to jest sombre?

Koloryzacja sombre to technika rozjaśniania włosów, która polega na pozostawieniu naturalnych włosów pomiędzy jasnymi pasmami, dzięki czemu granica między kolorem włosów a rozjaśnieniem jest płynna i nie rzuca się w oczy. Celem sombre jest wydłużenie przerwy między koloryzacjami, a jednocześnie zapewnienie czystego i świeżego wyglądu włosów.

Istotnym elementem takiej koloryzacji jest jakość używanych produktów do rozjaśniania, odpowiednie planowanie czasu koloryzacji i dobór spójnych odcieni. Ważne jest również zatrzymanie procesu rozjaśniania w optymalnym momencie dla włosa, aby uzyskać najlepszy efekt. Najczęściej diagnozowane błędy podczas koloryzacji to między innymi:

  • niewłaściwy czas koloryzacji,
  • złe aktywatory (aktywator woda utleniona, która jest dodawana do proszku rozjaśniającego),
  • nieprawidłowe techniki.

Mogą one skutkować niechcianymi pigmentami na włosach, takimi jak żółto-pomarańczowe odcienie. Należy pamiętać, że niewłaściwie wykonana koloryzacja może przyczynić się również do wielu innych problemów, takich jak przesuszone końce, łamliwe włosy czy szybkie wypłukiwanie koloru.

Wydłużenie czasu między koloryzacjami a satysfakcja klienta

Obecnie w branży fryzjerskiej pojawia się wiele nowoczesnych technik koloryzacji włosów. Można przyznać, że jest to jedna z szybciej rozwijających się specjalizacji. Trendy we fryzjerstwie zmieniają się bowiem niemal tak szybko, jak trendy modowe, a jedne i drugie wydają się żyć ze sobą w doskonałej synergii.

Jednak najważniejszym aspektem jest umiejętność dobierania odpowiedniej techniki koloryzacji do rodzaju włosa. Tylko to pozwala uzyskać naturalny efekt i jednocześnie wydłużyć przerwę między kolejnymi koloryzacjami. Dobry fryzjer zadba przede wszystkim o komfort i zadowolenie klientki, dlatego zrobi wszystko, aby nie musiała co miesiąc pojawiać się na farbowanie odrostów. Zamiast tego może zaproponować zabieg tonujący lub pielęgnacyjny.

Na czym polega udana koloryzacja?

Najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas wykonywania koloryzacja jest umiejętność dobrania najlepszej metody rozjaśniania, dopasowanej do konkretnego podrodzaju włosów. Tylko to umożliwia uzyskanie odpowiedniego stopnia rozjaśnienia. Nie ma jednej uniwersalnej metody koloryzacji i fryzjer może zastosować różne techniki rozjaśniania, ale kluczowe jest indywidualne podejście do rodzaju włosów klienta.

Sombre, rozjaśnianie włosów – zapisz się na szkolenia dla fryzjerów z zakresu koloryzacji  

Ze względu na rosnącą popularność nowych trendów fryzjerskich, coraz więcej osób decyduje się na zmiany koloru swoich włosów. Dlatego ważne jest, aby w XXI wieku fryzjerzy mieli odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby zapewnić swoim klientom najlepszą jakość usług. Szkolenia dla fryzjerów z zakresu koloryzacji pozwalają na rozwój umiejętności i zdobycie wiedzy na temat nowych technik koloryzacji i trendów w świecie fryzjerstwa. Zapisz się na nie i miej pewną rękę podczas dopasowywania koloru, realizowania wybranej techniki i przede wszystkim miej pewność co do efektu koloryzacji. Zainwestuj w swoją wiedzę – to zaprocentuje!

Nasze szkolenia stacjonarne

Szkolenia fryzjerskie

Wiedza i umiejętności, których Ci potrzeba są na wyciągnięcie ręki

Pracownia Fryzjerska
cutcut Piotr Adaszkiewicz

ul. Janusza Meissnera, nr 2C
60-408 Poznań
NIP: 6981845472

Koszyk
Scroll to Top
Popup
Logo Cutcut (2)

Jedyny taki newsletter dla fryzjerów i właścicieli salonów fryzjerskich! ✂️

Dołącz a otrzymasz ode mnie branżowy newsletter z możliwością wybrania samemu, jakie zagadnienia najbardziej Cię interesują. Zapisz się poniżej i bądź na bieżąco.