Modne koloryzacje, trendy w koloryzacji 2024/2025

W Polsce i Europie można zauważyć rosnące zainteresowanie różnorodnymi trendami koloryzacji włosów. Coraz więcej osób decyduje się na odważne kolory, jak intensywne czerwienie czy modne pastele. Jednak nadal popularne są również naturalne odcienie, takie jak stonowany blond czy eleganckie brązy. Wizerunek gwiazd i influencerów często ma duży wpływ na decyzje dotyczące zmiany koloru włosów, dlatego trendy widoczne na salonach fryzjerskich często odpowiadają aktualnym modom na świecie. Wprowadzenie nowej barwy do swojego stylu może odmienić cały wygląd i podkreślić osobowość, dlatego eksperymentowanie z kolorem stało się coraz bardziej popularne również w Polsce.

Wśród gwiazd  filmu, muzyki czy influenserów dostrzec możemy kilka wyraźnych trendów, które zapewne w najbliższych miesiącach znacznie wpłyną na wybory naszych klientek.

Old money blonde

Jedną z międzynarodowych gwiazd, która jest ambasadorką koloru “old money blonde” jest Margaret Robbie. Naturalne jasne włosy z subtelnymi złotymi refleksami idealnie wpisują się w ten trend.

Old Money Blonde Margaret Robbie
Margaret Robbie w old money blonde
Old Money Blonde Cutcut Pracownia
Cut Cut Pracownia | autorka: @dorotakrysa

Cherry cola

Z kolei kolor “cherry cola” popularny również jako „punkt noir” promowany jest m.in. przez Dua Lipę, która zainspirowana latami 90. stawia na głęboki czerwony odcień.

Koloryzacja Cherry Cola I Dua Lipa
Dua Lipa i koloryzacja cherry cola
Koloryzacja Cherry Cola Cutcut Pracownia
Cut Cut Pracownia | autor: @mateusz_furmanek

Modern ombre

W Polsce obserwujemy coraz większe zainteresowanie trendem “modern ombre”, czyli płynnym przejściem między kolorami. Coraz więcej Polek decyduje się na delikatne, naturalne ombre, które dodaje głębi i tekstury ich fryzurze. Jednocześnie pozwala zachować nowoczesny wygląd na wiele miesięcy. Mianem ambasadorki trójwymiarowego ombre możemy uznać Sarah Jessica Parker.

Sarah Jessica Parker Koloryzacja Modern Ombre
Sarah Jessica Parker i koloryzacja modern ombre

W pracowniach Cut Cut tego typu efekt uzyskasz naszą autorską techniką „smooth touch”. Projektowania blondu na naturalnej bazie możesz się nauczyć na naszych szkoleniach „perfekcyjny blond”.

Smooth Touch Modern Ombre Cutcut
CutCut Pracownia  | autorka: @dorotakrysa
Koloryzacja Smooth Touch Modern Ombre Cutcut
Cut Cut Pracownia | autor: @waszak_w

Muted blonde

Trendu “muted blonde” broni Taylor Swift, która często pojawia się z delikatnie stłumionymi blond włosami. Kolor głębokiej matowej szarości to często naturalny odcień słowiańskich blondynek.

Taylor Swift Koloryzacja Muted Blong
Taylor Swift i koloryzacja muted blonde
Muted Blond Cutcut Pracownia
CutCut Pracownia | autor: @waszak_w

Vivid copper

Natomiast “vivid copper” staje się coraz popularniejszy dzięki influencerom, którzy pokazują, jak efektownie wyglądają intensywne, miedziane odcienie. Loki oraz deep copper to gorący trend, który prezentuje Jourdan Dun czy Zendaya.

Jourdan Dun Koloryzacja Vivid Copper
Jourdan Dun i koloryzacja vivid copper
Koloryzacja Vivid Copper Cutcut
CutCut Pracownia | autorka: @i_s_k_i_e_r_k_a
Zendaya I Koloryzacja Vivid Copper
Zendaya i koloryzacja vivid copper
Koloryzacja Vivid Copper Cutcut Pracownia
Cut Cut Pracownia | autor: @mateusz_furmanek

Cremed honey

Trend “cremed honey” nawiązujący do lat 90, ponownie doceniony przez gwiazdy takie jak Claudia Schiffer, Gwyneth Paltrow, Reese Witherspoon. Zyskuje on również na popularności w Polsce, zwłaszcza wśród blondynek, które chcą osiągnąć delikatny, ciepły odcień blondu.

Claudia Schiffer Koloryzacja Cremed Honey
Claudia Schiffer i koloryzacja cremed honey
Koloryzacja Cremed Honey Cutcut
Cut Cut Pracownia | autorka: @dorotakrysa

Off black

Natomiast “off black”, czyli ciemny kolor blisko granicy czerni i brązu, jest coraz częściej wybierany przez kobiety poszukujące eleganckiego i klasycznego looku. Powrót do czerni zawdzięczamy Emmie Stone i jej kultowej roli w filmie Biedne istoty.

Emma Stone Koloryzacja Off Black
Emma Stone i koloryzacja off black
Koloryzacja Off Black Cutcut
CutCut Pracownia | autorka: @i_s_k_i_e_r_k_a

W Europie można zauważyć, że trendy w koloryzacji włosów są coraz bardziej zróżnicowane i odważne. Kobiety chcą eksperymentować z kolorami i wyrażać swoją indywidualność poprzez fryzurę. Znane osobowości zachęcają do odważnych wyborów kolorystycznych, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na nietypowe odcienie i kombinacje kolorystyczne. Trendy te odzwierciedlają zmieniające się gusta i preferencje kobiet na całym świecie, które chcą być odważne i kreatywne w doborze koloru swoich włosów.

Nasze szkolenia stacjonarne

Szkolenia fryzjerskie

Wiedza i umiejętności, których Ci potrzeba są na wyciągnięcie ręki

Pracownia Fryzjerska
cutcut Piotr Adaszkiewicz

ul. Janusza Meissnera, nr 2C
60-408 Poznań
NIP: 6981845472

Koszyk
Scroll to Top
Popup
Logo Cutcut (2)

Jedyny taki newsletter dla fryzjerów i właścicieli salonów fryzjerskich! ✂️

Dołącz a otrzymasz ode mnie branżowy newsletter z możliwością wybrania samemu, jakie zagadnienia najbardziej Cię interesują. Zapisz się poniżej i bądź na bieżąco.